Jak się ubrać idąc na paintball z przyjaciółmi

Jak się ubrać idąc na paintball z przyjaciółmi

Wybierając się na paintball, najlepiej ubrać się warstwowo. Wybierz grubą bluzę i ochronną warstwę zewnętrzną. Możesz również zainwestować w super usztywniany biustonosz. Pamiętając o tych wskazówkach, będziesz mieć pewność, że grając w paintball, zachowasz komfort. Potem wystarczy dodać warstwy, aby ochronić się przed kulkami z farbą. I pamiętaj, żeby nie kupować nowych spodni lub koszulek z długim rękawem tylko na potrzeby gry.

Warstwowe stroje

Kupno odpowiedniej odzieży to pierwszy krok do tego, by świetnie bawić się na paintballu z przyjaciółmi. Odpowiedni strój do paintballa obejmie wszystkie twoje podstawy: górną i dolną część ciała, ręce i stopy, szyję i głowę. Pamiętaj, że paintball jest nieprzyjemny i może pozostawić trwałe ślady na ubraniu. Aby uniknąć zniszczenia ubrań, zakładaj kolejne warstwy. W zależności od temperatury, możesz zdjąć niektóre warstwy i dodać inne w zależności od potrzeb.

Podczas zakupów odpowiedniej odzieży weź pod uwagę materiał, z którego wykonana jest każda rzecz. Najlepiej wybrać odzież odporną na wodę i buty antypoślizgowe. Materiał, z którego wykonane jest ubranie, powinien również umożliwiać szybkie pranie i suszenie. Można nosić dżinsy i t-shirt, ale nie chcesz przecież pokazywać brzuszka z farbą na nogach. Ponadto, jeśli nosisz sandały, załóż je z odpowiednią parą butów.

Bluza z kapturem jest idealna do utrzymania ciepła w zimne dni. Dodanie kaptura utrzymuje ciepło i chroni głowę przed zachlapaniem. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, możesz opuścić kaptur. Kaptury w ciemnych kolorach są najbezpieczniejszą opcją, ponieważ sprawią, że będziesz łatwy do zauważenia. Dodatkowo zapewnią Ci komfort podczas gry w paintball.

Kolejnym ważnym elementem ubioru do gry w paintball są buty. Będziesz potrzebował wygodnych, wspierających butów do poruszania się po arenie paintballowej. Warto również zainwestować w wyściełane trampki i buty. Te ostatnie uchronią Twoje paznokcie i stopy przed uszkodzeniem przez paintball. Będziesz musiał również nosić sportowe skarpety i ocieplane dżinsy. Krótko mówiąc, ułóż warstwowo swój strój na paintball z przyjaciółmi i ciesz się dniem paintballu z przyjaciółmi!

Wybierając ubranie, weź pod uwagę pogodę. Noszenie trzech warstw ograniczy Twoje ruchy i sprawi, że szybko się zmęczysz. Załóż jedną lub dwie warstwy i upewnij się, że pokrywa ona wszystkie twoje podstawy. I pamiętaj, aby trzymać rękawice i ochraniacze na łokcie pod ręką. Nie chcesz przecież zostać ochlapany przez piłkę. Na koniec weź pod uwagę pogodę. Wybierając odzież, pamiętaj, że czasami może być wietrznie, a nawet może być mokro i niechlujnie.

Aby uzyskać najlepszą ochronę, weź pod uwagę pogodę i rodzaj gry w paintball. Jeśli jest lato, rozważ założenie mniejszej ilości warstw niż w przypadku gry zimowej. W zimie noś grube bluzy i specjalnie zaprojektowane ochraniacze klatki piersiowej. Rozważ też założenie super wyściełanego stanika, by chronić pachy i pachwiny. Podziękujesz sobie później, gdy nie zmokniesz podczas gry w paintball.

Jeśli planujesz iść z przyjaciółmi na paintball, rozważ zakup dresu Adidas. Czarny dres dobrze komponuje się z parą czarnych i białych trampek dla klasycznego sportowego wyglądu. Innym świetnym pomysłem jest całkowicie czarny strój, który można nosić z bluzą z kapturem. Jest to funkcjonalne bez poświęcania stylu. Możesz mieszać i dopasowywać części garderoby i dodawać dodatkowe warstwy w razie potrzeby.

Ochronna warstwa zewnętrzna

Odzież paintballowa powinna mieć ochronną warstwę zewnętrzną i kilka warstw cienkich ubrań. Możesz dopasować warstwy do temperatury. Paintball bardziej kłuje w gołą skórę, dlatego ważne jest, aby ubrać się odpowiednio. Istnieje kilka wskazówek dotyczących wyboru odzieży paintballowej, w tym utrzymywania przyjaciół i siebie w komforcie. Aby uzyskać więcej informacji na temat paintballu, odwiedź naszą stronę FAQ. Pamiętaj też o noszeniu kasku i rękawic.

Unikaj kupowania nowych spodni i koszuli z długim rękawem

Jeśli planujesz wybrać się na paintball z przyjaciółmi, najlepiej jest nosić ubrania, do których jesteś przyzwyczajony. Zamiast kupować nowe spodnie i koszulki, załóż stare, o których utratę się nie martwisz. Będziesz robił dużo czołgania się, toczenia i nurkowania podczas gry w paintball. Plamy po paintballu nie zmyją się łatwo, a ty możesz podrzeć swoje ubranie w trudnym terenie.

Jeśli grasz na śniegu, dobrze jest nosić ciemne kolory. Jasne kolory, jak biały czy niebieski, sprawiają, że jesteś bardziej widoczny dla przeciwników. Jest to szczególnie ważne, gdy grasz na śniegu. Ponadto, luźne ubrania mogą sprawić, że będziesz narażony na ataki członków wrogiej drużyny. Zakup ciemnych kolorów sprawi, że nie zostaniesz zauważony.