polska-flaga

Jak się ubrać na 11 listopada? Podpowiadamy

11 listopada to dzień upamiętnienia poległych żołnierzy I wojny światowej. W przeszłości ludzie nosili czarne lub szare garnitury i kapelusze, aby okazać szacunek tym, którzy stracili życie na wojnie.

W ostatnich latach ludzie zaczęli nosić różne kolory, aby odzwierciedlić to, co czują w danym dniu. Na przykład czerwony jest noszony, aby zaznaczyć, że nadal walczą o pokój, a niebieski jest noszony na pamiątkę tych, którzy zginęli na morzu podczas wojny.

Wprowadzenie: Dlaczego 11 listopada nazywa się „Dniem Pamięci”?

11 listopada to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie ojczyźnie. Jest również znany jako Dzień Pamięci lub Dzień Weteranów.

W Stanach Zjednoczonych jest nazywany Dniem Weteranów i obchodzony jest 11 listopada dla upamiętnienia zakończenia I wojny światowej.

W innych krajach, takich jak Kanada i Wielka Brytania, obchodzony jest jako Dzień Pamięci i obchodzony 11 listopada, aby upamiętnić wszystkie wojny.

Najlepsze pomysły na strój na Dzień Pamięci

W Wielkiej Brytanii Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli podczas I i II wojny światowej. Ludzie w Wielkiej Brytanii noszą w tym dniu mak jako symbol pamięci.

Najlepsze stroje na Dzień Pamięci są zazwyczaj inspirowane wojskiem lub tradycyjnym. Możesz wybrać strój inspirowany wojskiem, jeśli chcesz być subtelny, lub wyjść na całość z formalnym strojem wojskowym.

Jeśli chcesz uzyskać tradycyjny wygląd, kostium kowboja jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.

11 symboli narodowych 11 listopada i ich znaczenie

1. Dzień Weteranów

Veterans Day to dzień uhonorowania weteranów, którzy służyli Stanom Zjednoczonym. Obchodzi się je co roku 11 listopada i jest to nie tylko dzień refleksji, ale także czas świętowania.

Obchody Dnia Weterana rozpoczęły się po raz pierwszy w 1919 roku przez byłego żołnierza generała dywizji Johna Logana. W swojej proklamacji wezwał do „obchodzenia 11 listopada jako Dnia Zawieszenia Broni”.

Święto stało się znane jako Dzień Weteranów w 1954 roku, kiedy prezydent Eisenhower podpisał ustawę, która oficjalnie zmieniła nazwę z Dnia Rozejmu na Dzień Weteranów.

2. Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia to coroczne święto obchodzone w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada.

Pierwsze Święto Dziękczynienia przypadło na 1621 r., kiedy to Pielgrzymi z Anglii, uciekający przed prześladowaniami religijnymi, oraz rdzenni Amerykanie zjedli posiłek.

Od tego czasu Święto Dziękczynienia jest obchodzone jako czas dziękczynienia za dobre rzeczy w życiu i wspólne życie z rodziną i przyjaciółmi.

3. Dzień zawieszenia broni

Dzień zawieszenia broni to dzień, w którym świat świętuje pokój. To także dzień, w którym ludzie na całym świecie próbują przestać walczyć, a zamiast tego pracują na rzecz pokoju.

Pomysł dnia zawieszenia broni został po raz pierwszy zaproponowany w 1919 roku przez kobietę o imieniu Anna Jane Capon. Pomysł polegał na tym, że ludzie powinni przestać walczyć w Boże Narodzenie, a Anna Jane Capon zasugerowała, aby nazwać go Dniem Rozejmu. Pomysł ten został następnie rozwinięty przez inną kobietę, Margaret Woods, która zasugerowała, aby świętować ją 28 lipca każdego roku. Ta data została wybrana, ponieważ oznaczała koniec I wojny światowej i początek II wojny światowej.

4. Dzień Pamięci

Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie wojskowej. Obchodzony jest 11 listopada każdego roku dla upamiętnienia zakończenia I wojny światowej.

Ustawa o Dniu Pamięci z 1919 r. ustanowiła 11 listopada dniem pamięci o kanadyjskich weteranów, którzy zginęli w jakiejkolwiek wojnie lub konflikcie zbrojnym. Ustawa została zmieniona w 1931 r., aby uwzględnić tych, którzy służyli podczas II wojny światowej i wojny koreańskiej. W 1994 r. ustawa została ponownie zmieniona, aby uwzględnić wszystkich Kanadyjczyków, którzy zginęli podczas służby dla swojego kraju podczas misji pokojowych i podczas angażowania się w działania humanitarne, takie jak pomoc w przypadku katastrof.

5. Brzydki amerykański moment w historii

Termin „brzydki Amerykanin” jest nieformalnym określeniem Amerykanina, który jest głośny, arogancki i wykazuje ogólny brak taktu. Fraza została ukuta przez George’a F. Kennana w swoim artykule z 1951 roku „American Diplomacy: 1948-1950”.

Brzydki amerykański moment w historii to okres pod koniec XX wieku, w którym Stany Zjednoczone stały się bardziej agresywne i mniej dyplomatyczne. Uznano to za kontrast z tradycyjnie dyplomatycznym podejściem, które do tej pory przyjmowała Ameryka.

W tej części omówimy, co powoduje ten moment, jak wpłynął on na stosunki Ameryki z innymi krajami i jak się zakończył.

6. Czas parady z okazji Dnia Weterana w USA i Kanadzie

To nie przypadek, że Dzień Weterana przypada na jedenastą godzinę jedenastego dnia jedenastego miesiąca. To czas zakończenia I wojny światowej.

Parada odbywa się na cześć tych, którzy służyli w służbie wojskowej, zwłaszcza tych, którzy zginęli lub zostali niepełnosprawni podczas służby. Parada rozpoczęła się jako sposób na uczczenie i upamiętnienie weteranów, ale stała się również tradycją narodową.

Parada odbywa się zwykle w Dzień Weteranów, który przypada co roku 11 listopada. Parada rozpoczyna się o godzinie 11:00 czasu wschodniego i trwa około dwóch godzin.

7. Święto Dziękczynienia w Kanadzie – co oznacza Święto Dziękczynienia?

Kanadyjski Dzień Dziękczynienia to dzień, który Kanadyjczycy świętują ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Nadszedł czas, aby być wdzięcznym za wszystko, co mamy w naszym życiu. W Kanadzie to także czas podziękowania ludziom, którzy zapewnili nam jedzenie i schronienie.

Święto Dziękczynienia obchodzone jest w Kanadzie od XVII wieku, kiedy europejscy osadnicy przybyli na jej brzegi. Pierwsze Święto Dziękczynienia obchodził w Nowej Fundlandii (obecnie część Kanady) angielski odkrywca Martin Frobisher. Właśnie wrócił z wyprawy w poszukiwaniu złota i został powitany przez żonę, dzieci i innych osadników ucztą złożoną z „indyka, gęsi, łabędzia, kaczek”. Nie jest jasne, czy którykolwiek z tych produktów był rzeczywiście indykiem czy gęsią w tym momencie historii – ale z pewnością były pyszne!

Święto Dziękczynienia zawsze dotyczyło rodziny – nic więc dziwnego, że dzielimy wiele tradycji z naszymi amerykańskimi sąsiadami. W rzeczywistości niektórzy twierdzą, że kanadyjskie Święto Dziękczynienia jest

8. Korpus sił pokojowych – co robi? Kim są jego członkowie i kraje?

Korpus Misji Pokojowych to grupa żołnierzy rozmieszczonych w celu utrzymywania pokoju i pomocy humanitarnej. Są rozmieszczane na obszarach, gdzie jest ich potrzeba. Członkowie Korpusu pochodzą z całego świata i wspólnie pracują nad zapewnieniem powodzenia misji pokojowych.

Obecnie w Korpusie Pokojowym jest 121 państw członkowskich. Kraje te zgodziły się zapewnić wojska, sprzęt i inne zasoby, gdy będą potrzebne innym narodom, aby pomóc im w utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa.

W pigułce:

11 listopada to Dzień Pamięci lub Dzień Weteranów, w którym ludzie upamiętniają poległych żołnierzy I i II wojny światowej. W Stanach Zjednoczonych jest to Dzień Weteranów, a w Kanadzie i Wielkiej Brytanii jest to Dzień Pamięci. Aby okazać szacunek, ludzie noszą czarne lub szare garnitury lub kapelusze, lub inne kolory, aby odzwierciedlić to, co czują w danym dniu. Mak jest noszony jako symbol pamięci w Wielkiej Brytanii. Najlepsze stroje na Dzień Pamięci są inspirowane wojskiem lub tradycyjnym. Możesz wybrać strój subtelny lub bardziej formalny.

FAQ:

Co noszą ludzie w dniu 11 listopada?

W ostatnich latach ludzie zaczęli nosić różne kolory, aby odzwierciedlić to, co czują w danym dniu. Na przykład czerwony jest noszony, aby zaznaczyć, że nadal walczą o pokój, a niebieski jest noszony na pamiątkę tych, którzy zginęli na morzu podczas wojny.

Jak jest obchodzony Dzień Pamięci w Stanach Zjednoczonych?

W Stanach Zjednoczonych jest nazywany Dniem Weteranów i obchodzony jest 11 listopada dla upamiętnienia zakończenia I wojny światowej.

Jak powinienem ubrać się na Dzień Pamięci?

Najlepsze stroje na Dzień Pamięci są zazwyczaj inspirowane wojskiem lub tradycyjnym. Możesz wybrać strój inspirowany wojskiem, jeśli chcesz być subtelny, lub wyjść na całość z formalnym strojem wojskowym.