Jak się ubrać na masaż tajski

Jak się ubrać na masaż tajski

Jeśli rozważałeś masaż tajski, oto kilka rzeczy do rozważenia. Podczas gdy możesz być kuszony, aby nosić dżinsy, t-shirt i tank top, musisz pamiętać, że tradycyjna forma tego masażu jest wykonywana na w pełni ubranych ludziach. Chociaż jest to holistyczna praktyka, która uzupełnia jogę, nie jest to kontakt skóra do skóry. Założenie luźnego, wygodnego ubrania jest kluczowe dla tego doświadczenia.

Tradycyjny masaż tajski jest wykonywany na osobach w pełni ubranych

Masaż tajski jest formą tradycyjnej pracy z ciałem, która jest tradycyjnie wykonywana na osobach w pełni ubranych. Proces jest pełen nacisku, rozciągania i pozycji jogi, które terapeuta wykonuje na różnych częściach ciała. W przeciwieństwie do zwykłych masaży, takich jak masaż szwedzki, masaż tajski nie ma na celu wywołania snu, ale raczej rozluźnienie mięśni. Terapeuta pracuje na każdym centymetrze ciała, w tym na genitaliach, ale nigdy ich nie dotyka. Podczas masażu pacjent pozostaje w pełni ubrany, ale zachęca się go do noszenia luźnych, wygodnych ubrań.

Pierwotnie rasa Tai wywodzi się z terenów obecnej Chińskiej Republiki Ludowej. Przodkowie Tajów w Tajlandii po raz pierwszy osiedlili się w tym kraju około 800 roku naszej ery. Jest bardzo mało prawdopodobne, że masaż tajski powstał przed migracją ich przodków z Chin, ale obie kultury mają wiele podobieństw. Obie mają podobne podejście do ludzkiego ciała, w tym wykorzystanie linii meridianowych do stymulacji różnych części ciała.

Jest to komplementarna i holistyczna praktyka obok jogi

Tradycyjnie masaż tajski wykonywany jest na podłodze, przy czym masażysta prowadzi pacjenta przez partnerskie pozy jogi i manipuluje ciałem w rozciągnięciach. W masażu tajskim stosowane są również tradycyjne techniki masażu, takie jak ugniatanie, tarcie i kołysanie. Celem jest osiągnięcie stanu równowagi energetycznej. Podczas masażu klient pozostaje w pełni ubrany. Jest to doskonałe uzupełnienie jogi.

W tradycyjnym masażu tajskim ciało człowieka jest nie tylko fizyczne, ale obejmuje pięć innych ciał: pranę (energię), ciało pamięci, podświadomy umysł i ciało kosmiczne. Masaż może pomóc przywrócić zdrowie i równowagę w tych pięciu ciałach. Praktycy masażu tajskiego stosują również techniki wywodzące się z jogi, które pomagają klientowi zrelaksować się i otworzyć umysł. Kilku joginów łączy masaż tajski i jogę w asanie siedzącej.

Wykorzystuje techniki uciskowe i rozciągające

Masaż tajski jest bardzo skuteczną metodą relaksacji i łagodzenia stresu. Połączenie technik uciskowych i rozciągających zwiększa zakres ruchu i elastyczność mięśni i stawów. Unikalne punkty nacisku, podobne do punktów akupresury, wspomagają krążenie w całym organizmie. Jest również znany z łagodzenia bólu pleców i zmniejszania sztywności stawów. Masaż tajski to dynamiczna, rygorystyczna technika masażu, która jak udowodniono poprawia ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Sekwencja technik masażu w masażu tajskim różni się w zależności od praktyka. Niektóre sesje koncentrują się na technikach rozciągania i akupresury, podczas gdy inne wykorzystują ziołowe kule lub podgrzewane pakiety tajskich ziół, aby wzmocnić relaks klienta. Niektóre ćwiczenia rozciągające obejmują ruchy podobne do jogi, podczas gdy inne wykorzystują stały nacisk, aby zmiękczyć tkankę łączną i przygotować się do dużych rozciągnięć. Celem jest osiągnięcie naturalnego stanu zdrowia, a także redukcja stresu i poprawa postawy.

Nie jest oparty na kontakcie skóra do skóry

W przeciwieństwie do wielu innych form masażu, masaż tajski nie wykorzystuje kontaktu skóra do skóry. Pacjenci pozostają w pełni ubrani, podczas gdy praktykujący manipuluje ich ciałem, stosując delikatny nacisk i pozy. Nie ma potrzeby stosowania olejków lub balsamów, ponieważ masaż tajski wykorzystuje ramiona i dłonie do manipulowania ciałem. Zamiast dotykać ciała bezpośrednio, są one umieszczone w pozycjach podobnych do jogi. Ten rodzaj masażu jest szczególnie skuteczny dla osób z napiętymi mięśniami lub obolałością, która mogła powstać w wyniku ćwiczeń.

Masażysta w Tajlandii polega w dużej mierze na grawitacji i dźwigni jako sposobie manipulowania ciałem. Techniki masażu wywodzą się z tradycji jogi z pobliskich Indii i mają na celu rozluźnienie napięcia mięśniowego, złagodzenie bólu i otwarcie stawów w celu poprawy równowagi i zakresu ruchu. Po zabiegu odbiorca doświadcza głębokiego poczucia relaksu i odnowy. Masaż oparty jest na teorii krija jogi, która kładzie nacisk na uważność i praktyki medytacyjne.

To joga dla leniwych

Tradycyjny masaż tajski to połączenie delikatnej akupresury, jogicznych rozciągań i elementów refleksologii, które pomagają rozładować napięcie i otworzyć ciało. 90-minutowy masaż jest odpowiedni dla większości osób w każdym wieku i może pomóc w poprawie mobilności i złagodzeniu napięcia pleców, szyi i ramion. Ponadto, jest skuteczny w zmniejszaniu stresu i niepokoju. Chociaż masaż ten jest często kojarzony z osobami leniwymi, może być korzystny dla każdego w każdym wieku.

Technika masażu tajskiego polega na delikatnym rozciąganiu i łagodnym uciskaniu w celu rozluźnienia mięśni i stawów. Osoba wykonująca masaż wprowadza osobę obdarowaną w pozycje przypominające jogę, uciskając punkty i linie energetyczne na całym ciele. Sam masaż obejmuje również głębokie rozciąganie i wyciszenie umysłu. Technika ta jest podobna do jogi, ponieważ ciało pozostaje zrelaksowane, ale naładowane energią. Po masażu tajskim klient czuje się odmłodzony i zrelaksowany.

Nie jest wykonywany z użyciem oleju

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o masażu tajskim jest to, że nie jest on oparty na oleju. Zamiast tego, będziesz w pełni ubrany. Należy nosić luźne ubrania, które nie ograniczają ruchów, takie jak ubrania do jogi lub biegania. Podczas otrzymywania masażu tajskiego, terapeuta umieści Cię w pozycjach podobnych do jogi. Będzie również skupiał się na rozciągnięciach i postawach ciała. Ponieważ podczas sesji będziesz w rozciągliwej pozycji, upewnij się, że nosisz wygodne ubranie, które pozwoli na elastyczność i dobre rozciągnięcie.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o masażu tajskim jest to, że nie jest to bardzo delikatny masaż. Zamiast tego, masażystka będzie ciągnąć i rozciągać Twoje ciało od stóp do głów. Można również poczuć, jak chodzi po ciele, ciągnąc za ręce i nogi. Choć na początku może się to wydawać onieśmielające, w rzeczywistości nie jest to bardzo bolesne. W przeciwieństwie do innych rodzajów masażu, masaż tajski nie jest wykonywany z użyciem oleju, więc będziesz mógł się nim cieszyć bez obaw, że się skaleczysz.