Jak zrobić torebkę z włóczki - poradnik

Jak zrobić torebkę z włóczki – poradnik

W tym artykule dowiesz się jak zrobić szydełkiem torebkę z włóczki, świetny projekt, który wymaga bardzo mało materiałów. Dowiesz się również jak wybrać włóczkę, która wytrzyma i jak dołączyć torebkę do torebki. To pomoże Ci stworzyć idealną torebkę w krótkim czasie. Dostępnych jest kilka łatwych wzorów na wykonanie własnej torebki.

Łatwe wzory torebek szydełkowych wymagają kilku prostych materiałów

Wybór łatwych wzorów torebek szydełkowych jest łatwy, gdy znasz podstawowe materiały, których będziesz potrzebować. Większość wzorów wymaga włóczki i szydełka. Niektóre wzory sugerują również użycie markerów ściegowych, a inne materiały mogą być również niezbędne, takie jak zamek błyskawiczny lub wkładka z tkaniny. Włókna naturalne są doskonałym wyborem dla torebek szydełkowych, ponieważ są one bardziej wytrzymałe niż włókna akrylowe. Jeśli jednak nie chcesz wydawać fortuny, możesz spróbować szydełkować torbę z pasma innej przędzy, np. bawełnianej skarpety.

Będziesz potrzebować włóczki, która jest trwała i długowieczna. Powinieneś dokładnie przeczytać wzór, aby określić, jakiego rodzaju włóczki użyć. Większość wzorów wskazuje zalecaną gramaturę przędzy. Jeśli pracujesz z nową przędzą, spróbuj najpierw zrobić próbkę. Jeśli tego nie zrobisz, gotowa torba może być zbyt duża lub zbyt mała. Prawdopodobnie będziesz musiała dostosować wzór do swoich potrzeb.

Do wykonania przymiarki potrzebny będzie łańcuszek założycielski będący wielokrotnością dwóch łańcuszków. Próbka ma około pięciu cali i jest odpowiednia do sprawdzenia rozmiaru gotowej torby. Podszewka powinna być wycięta w takim rozmiarze, aby zmieściła się wewnątrz torby i nie była widoczna przez rafię. Ten wzór nie będzie odpowiedni na małą torebkę lub mini torebkę.

Łatwe wzory szydełkowych torebek mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Są one świetne dla początkujących, ponieważ nie wymagają wielu materiałów i mogą być wykonane z resztek włóczki. Torby te są bardzo uniwersalne i stanowią świetny prezent dla przyjaciół i rodziny. Możesz nawet sprzedać je na targach rzemiosła lub na lokalnym targu. Po zakończeniu mogą być używane do noszenia artykułów spożywczych, zabierania na plażę lub rynek rolników, a nawet do szkoły.

Szydełko to świetny materiał, ponieważ stanowi świetne płótno do stworzenia dowolnego kształtu lub rozmiaru torby. Możesz wybrać proste lub skomplikowane wzory, które pokażą Twój osobisty styl. Torby szydełkowe są świetne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych szydełkarzy, ponieważ mogą być wykonane tak, aby pasowały do Twojej osobowości. Na przykład, urocza torba crossbody może być wykonana z włóczki do szydełkowania, lub możesz wybrać modną torbę, która ma klimat retro.

Wybór włóczki, która wytrzyma

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze włóczki, jest jej waga. Musi ona pasować do ogólnego ciężaru projektu i odczuć. Na przykład lekki szal nie będzie wymagał grubej, grubej włóczki, a ciężki koc nie będzie dobrze wyglądał wykonany z cienkiej, koronkowej włóczki. Grubość włóczki wpływa również na to, jak wygląda po wykończeniu.

Wybierając przędzę, weź pod uwagę jej wagę i łatwość obróbki. Gruba przędza jest trudna w obróbce i trudno dostrzec ściegi. Może być również podatna na plątanie się. Przędze o dużej gramaturze, takie jak kategoria 4 – waga czesankowa – są łatwe w obróbce i łatwo je znaleźć. Natomiast przędze jednowarstwowe są zazwyczaj luźno przędzone i mogą się rozdwajać lub rozplątywać.

Torebka wykonana na szydełku będzie ocierała się o Twoje ubrania, dlatego ważne jest, aby wybrać włóczkę, która wytrzyma to ciągłe tarcie. Możesz przetestować przędzę pod kątem trwałości kolorów, mocząc ją w ciepłej wodzie przez 20 minut. Następnie potrzyj ją o gołą tkaninę lub białą przędzę. Trwałość kolorów jest ważna, ponieważ będziesz używać torebki do noszenia swoich rzeczy osobistych.

Wybierając włóczkę do swojego projektu pamiętaj, że im bardziej wytrzymała włóczka, tym bardziej wytrzymała będzie Twoja torebka. Generalnie, torebka jest większa niż sweter, więc łatwiej jest dostosować gramaturę włóczki w razie potrzeby. Jeśli nie jesteś pewna swojego rozmiaru, zrób najpierw próbkę. Zaoszczędzi Ci to później czasu i frustracji, a gotowa torebka będzie piękniejsza niż kiedykolwiek!

Dołączanie torebki do torebki

Aby dołączyć torebkę do torebki z włóczki, wykonaj te proste kroki. Po pierwsze, wyszydełkuj pasek. Użyj różnych kolorów i długości łańcuszków, aby stworzyć szeroki pasek. Gdy pasek jest już gotowy, zszyj ze sobą dno i boki torebki. Następnie przymocuj pasek do torby za pomocą ściegów poślizgowych lub szycia. Powtórz kroki trzeci i czwarty, aby przymocować uchwyt torby.

Na koniec przymocuj uchwyty do torebki. Upewnij się, że uchwyty są solidnie przymocowane. Możesz użyć drewnianych lub plastikowych uchwytów, aby dopełnić wygląd torebki. Jeśli nie jesteś pewna, zobacz tutorial, jak przymocować uchwyty do torebki autorstwa Luby Davies Atelier. Zamieściła ona również zdjęcia krok po kroku, jak przymocować paski do torebki. Musisz także przyszyć do materiału suwaki i zatrzaski.

Aby zrobić uchwyt, wykonaj ścieg łańcuszkowy lub pojedyncze szydełko. Możesz stworzyć torbę, która będzie wystarczająco szeroka dla Twoich rąk lub wystarczająco długa, aby zmieścić w niej laptopa. Jeśli nie masz wystarczająco dużo włóczki na dłuższy uchwyt, użyj kontrastowej włóczki jako obramowania i uchwytu. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, trzymaj się dwóch kolorów: szarego lub taupe i białego. Jeden lub dwa kolory mogą wyglądać świetnie i nigdy nie wyjdą z mody.