dodatki do garnituru

Jakie dodatki do garnituru ślubnego dobrać?

Zakup garnituru ślubnego często kojarzy się ze skomplikowanym i czasochłonnym zadaniem, przez co wielu panów odkłada to na ostatnią chwilę. Warto to jednak zrobić z wyprzedzeniem, aby można było na spokojnie skompletować niezbędne dodatki, co przełoży się na świetny efekt.

  1. Jak łatwo znaleźć odpowiedni garnitur ślubny?
  2. Czy elegancki garnitur wystarczy?
  3. Ponadczasowe dodatki do garnituru ślubnego
  4. Jakich błędów należy unikać przy wybieraniu dodatków do ślubnego garnituru?

Nawet jeżeli jeszcze nigdy nie kupowałeś garnituru lub nie wiesz, jakie dodatki warto wziąć pod uwagę, będziesz mógł bez stresu przejść przez cały proces. Pomoże ci w tym nasz krótki poradnik, z którego dowiesz się między innymi, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze zegarka do garnituru, jak dobrać pasek i buty, a także poznasz najczęściej popełniane błędy.

Jak łatwo znaleźć odpowiedni garnitur ślubny?

To zrozumiałe, że każdy przyszły pan młody chce dobrze wyglądać podczas tego wyjątkowego dnia. Problem w tym, że wielu z nich nie ma się kogo poradzić w kwestiach związanych z zakupem garnituru oraz dodatków. Bardzo często cała uwaga rodziny i bliskich skupia się wyłącznie na sukni panny młodej, co w takim przypadku zdecydowanie nie pomaga.

Na szczęście wcale nie trzeba odwiedzać wielu różnych sklepów ani przepłacać u krawca, aby można było cieszyć się eleganckim garniturem, który zapewni mężczyźnie perfekcyjny wygląd. Najlepiej zacząć od sprawdzenia, jakie garnitury ślubne są w danym momencie dostępne w ofercie popularnego sklepu internetowego, ponieważ wszystkie modele zostały starannie opisane, co ułatwi wybór. Są przy nich również wysokiej jakości zdjęcia, które pozwalają zobaczyć, jak konkretny garnitur prezentuje się na modelu. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że przy garniturach można znaleźć oceny wystawione przez innych klientów.

Czy elegancki garnitur wystarczy?

O ile jednak zakupu garnituru można dokonać w ciągu jednej sesji przy komputerze, to trzeba jeszcze pamiętać o dodatkach. Sam garnitur jest oczywiście najważniejszy, ale nie da się ukryć, że ogromny wpływ na to, czy pan młody będzie dobrze wyglądał, a co najważniejsze czuł się pewnie podczas swojego ślubu, mają wspomniane dodatki. To dzięki nim garnitur ślubny rzeczywiście wygląda wyjątkowo.

Ponadczasowe dodatki do garnituru ślubnego

Trudno zresztą znaleźć kobietę, której nie podobałby się zadbany mężczyzna ubrany w elegancki garnitur na wesele z dobrze dopasowanymi butami, paskiem, krawatem i zegarkiem. Tego typu dodatki do garnituru to z jednej strony absolutne minimum a z drugiej uniwersalna baza, która spokojnie wystarczy do stworzenia ponadczasowej stylizacji.

Jakich błędów należy unikać przy wybieraniu dodatków do ślubnego garnituru?

Dobierając akcesoria do garnituru męskiego, warto oczywiście wiedzieć, jakich błędów należy unikać. Oprócz tych oczywistych, jak dopuszczanie do sytuacji, w której mankiety koszuli są całkowicie zakryte marynarką (najlepszy efekt można uzyskać, gdy lekko wystają spod rękawów marynarki), dobrze jest zwrócić uwagę również na kilka innych rzeczy. Chociaż moda ślubna zbytnio się nie zmienia, to dobrze jest pamiętać o zachowaniu proporcji. Przykładem może być zrezygnowanie z dużego krawatu, jeżeli pan młody jest dość szczupły. Można natomiast poeksperymentować z kolorami, co pozwoli urozmaicić męską stylizację ślubną. Trzeba też uwzględnić charakter ceremonii, ponieważ o ile skórzany pasek i ślubne spinki świetnie się sprawdzą na klasycznym ślubie, to na mniej formalną uroczystość w stylu boho można rozważyć mniej standardowe dodatki.